Кам 'яний Брод (Самарська область): опис та історія

Кам 'яний Брод - це назва села, розташованого в Червоноармійському районі Самарської області. Якщо бути точними, то населених пунктів з такою назвою в Самарській області два і знаходяться вони в різних районах. Друге село розташоване в Челно-Вершинському районі, що лежить у протилежному боці, на кордоні з Республікою Татарстан.

Красноармійський район, село Кам 'яний Брод

Походження назви села пов 'язане, швидше за все, з річкою, яку можна було перейти вбрід. У Красноармійському районі протікає основна його водна артерія, яка носить назву Велика В 'язівка. У самому селі Кам 'яний Брод є невелика річка Чапаївка.

Розташоване воно на південному заході Самарської області, в степовому Заволжі. Клімат тут різко-континентальний, з холодною і вітряною зимою і спекотним літом. Природні та кліматичні умови сприяють розвитку в цих місцях землеробства і розведення великорогатої м 'ясної і молочної худоби.

Село розташоване за 37 кілометрів від Самари, тому в ньому розташовуються садово-дачні товариства. Багато міських жителів скуповують у селі будинки під дачі. Склад населення різноманітний, більшість становлять росіяни, чуваші, мордва, казахи. Останнім часом тут селяться узбеки, азербайджанці, дагестанці і таджики.

Історія села Кам 'яний Брод

Село невелике, але має давнє коріння. Перші згадки про його жителів з 'явилися в метричних записах книг 1832 року. У цей час побудували і церкву Казанської Божої Матері. Гроші на будівництво збирали всі жителі. Село разом з областю і районом пройшло нелізький двохсотлітній шлях. Багато його жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні. Багато з них загинули. Їх земляками був споруджений парк Перемоги, в якому знаходиться меморіал.

У 70-х роках минулого століття тут знаходився радгосп імені Жданова, який був одним з перших в районі та області. Досі прапор радгоспу зберігається в музеї села. Тут також представлені експонати стародавнього селянського побуту.

Інфраструктура села

На території Кам 'яного Броду (Самара) розташувалися дитячий садок, початкова школа. Старшокласники на шкільних автобусах їздять на заняття в Коливань. Всі будинки в селі газифіковані. Є відділення зв 'язку, магазин. У селі відкрито центр історичного моделювання "Стародавній світ". Бажаючим відвідати цей інтерактивний об 'єкт пізнавального туризму будуть представлені копії осель кам' яного століття, майданчики ремісел з виготовлення глиняного посуду, гармат з металів, каменю, бронзи. Взяти участь у процесі їх виготовлення можуть всі бажаючі.

Церква ікони Казанської Божої Матері

У селі Кам 'яний Брод розташована церква ікони Казанської Божої Матері, побудована понад 180 років тому, в 1831 році. У ній могли поміститися до 1000 богомольців. Церква була гордістю села, це був єдиний великий храм на всю округу.

У 1932 році вона була закрита, після цього в ній розміщувався клуб, бібліотека з читальним залом. Перед війною дзвіницю і купол були розібрані, і будівля церкви була пристосована під зерносховище. Розпис стін місцями зберігся. Тільки в 1999 році будівлю було передано РПЦ. Храм відновили, і зовнішні роботи були завершені, але внутрішнє оздоблення триває.

Челно-Вершинський район

У селі проживає 1000 жителів. Знаходиться воно в маленькому районі Самарської області, який носить назву Челно-Вершинський. Тут є школа, дитячий садок, БК. Кам 'яний Брод повністю газифікований. Відстань від Самари становить 185 кілометрів. На території району розташована залізнична станція Челна, з якої можна дістатися в Москву, Самару, Челябінськ, Краснодарський Край, та практично в будь-який район Росії.

Розташування Челно-Вершинського району

Розташований район, а разом з ним і село Кам 'яний Брод Самарської області, на кордоні Бугульміно-Белебіївської височини, у Високому Заволжі. Місцевість тут горбиста, порізана ярами і долинами. Клімат континентальний з різкими переходами від студеної зими до спекотного літа. Територія знаходиться в агрокліматичній зоні, де підвищене зволоження.

Великою цінністю володіють родючі тучні чорноземні ґрунти, які займають до 90% всієї ріллі. І клімат, і тучні чорноземи сприяють високим врожаям. Тому основний напрямок району в цілому і СП Кам 'яний Брод зокрема - землеробство, вирощування зерна, м' ясне і молочне тваринництво.

Населення і його зайнятість

Населення тут переважно чуваське, яке прийшло сюди ще до революції зі Старої Таяби Казанської губернії і заснувало два села - Нову Таябу і Кам 'яний Брод. Також проживають росіяни, татари, мордва. Основна зайнятість населення - виробництво та реалізація продукції землеробства, молочного та м 'ясного тваринництва. На території СП Кам 'яний Брод розташований племрадгосп з розведення і вирощування свиней. Тут є кілька селянсько-фермерських господарств.

Скільки всього поселень з такою назвою